Vzduchovy filter Green Twister

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Uživatelský avatar
Respo
Příspěvky: 564
Registrován: 12 bře 2009, 23:09
Bydliště: Bratislava 5
Kontaktovat uživatele:

Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Respo » 11 dub 2010, 11:46

Ahojte mate niekto skusenosti stymto vzduchovim filtrom ( green twister )??? najlepsie na benzinove motory a este lepsie na astra g 1.4 16V X14XE ... zaujimalo by ma ci to ma naozaj nejaku citelnu zmenu ... a ci hlucnost nieje prilis neprijemna ... popripade ake mate filtre a ako ste snimi spokojny :-) chcem nieco supnut aj ja
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tu odstrihnite - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Opel astra g 1.4 16V 2003 Z14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=24585

Reklama
 

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Frydex » 11 dub 2010, 12:52

No změnu ve výkonu sotva poznáš, bude to akorát víc slyšet to sání, jinak nic. Pokud takový to filtr, není odstíněný od tepla motoru, je spíš lepší ho tam nedávat.. . akorát pro lepší zvuk, jinak na nic.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Respo
Příspěvky: 564
Registrován: 12 bře 2009, 23:09
Bydliště: Bratislava 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Respo » 11 dub 2010, 13:50

mne o vykon nejde ide mi o silu resp. o NM ... pozeral som rozne porovnavania tie neznackove skorej uskodia ale take ako green , KN aj pomozu ... boly to dyno testy teraz to neviem najst ale proste bolo vydet ze ide krajsie cistejsie a priamo do otacok a rovnako aj znich teda auto muselo bit cipernejsie ... testovaly to na 90 hp motore 120 nm najvacsi uspech zozaly twister filtre z tepelnou ochranou ... len chcem vediet ci to je ozaj pravda alebo su to iba papiere a hukot ktory ti vvsugeruje lepsi vykon ...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tu odstrihnite - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Opel astra g 1.4 16V 2003 Z14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=24585

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Frydex » 11 dub 2010, 22:10

Pokud je to filtr, který se vkládá do originálního boxu místo toho papírového, tak to smysl má, pokud to je jen takový ten "zvon" co trčí do prostoru, tak to je na nic.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Oplíček » 11 dub 2010, 22:20

Svatá pravda pane profesor. Ta hruška je na nic 8) Výkon to dle mého názoru nedá aa pokud se to neodstiní, tak se ti diagnostika zblázní až na ní někdy půjdeš. Za mě říkám ne :o
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
Respo
Příspěvky: 564
Registrován: 12 bře 2009, 23:09
Bydliště: Bratislava 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Respo » 11 dub 2010, 23:08

hmm tak ked tak rozmyslam ze by som dal aspon green do origo boxu ... ale ked to nema zmysel a akurat to bude hlucne sa na to vyprdnem :D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tu odstrihnite - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Opel astra g 1.4 16V 2003 Z14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=24585

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od Phrz » 12 dub 2010, 00:21

ja kdyz jsem daval hrusku tak slo auto rychlejc do otacek ale nejak postradalo tah, ted mam tu bavlnenou vlozku do airboxu a je to lepsi ale ve srovnanim s origo papirakem rozdil znat neni, ale je to proste jako lentilka na bolest hlavy :D
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

sabelt
Příspěvky: 755
Registrován: 03 zář 2006, 18:36

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od sabelt » 13 zář 2010, 13:16

Zdravím pane :)

já uz nakej rok mam na autaku, teda tatovim autaku, otevřenej filter, hrušku :-)

Moje poznatky... nejdrive jsem ho mel neodstinený, bo jsem myslel, ze vzduch, kterej se tam dostane pres tu privodnou trubicky od masky bude stacit ... to auto melo mensi volnobezný otacky, ale jen drtek, fakt malinko. po zahrati motoru to salo teplej vzduch, a auto bylo jakesi línééé ... do toho jak to salo teplej vzduch, szvýšila se spotřeba ... za 300Kč natankovanejch sem ujel asi 106 KM, takze nic moc :) Nakonec jen tak pro otestovani jsem tam hodil zpet BOXovanej filter, a to auto doopravdy jelo líp.. bo tahnul studenej vzduch, ve kterem se nachází více molekul O2 :) No ale nadalo mi to, protoze kdyz mas hrusku, tak motor ve vyšších otáčkách doopravdy krásně zní .)

tak jsem filter namontoval zpet, a prave si dělám stínění, z duralovýho plechu, kterej pude vylestit a gumeny tesnení atd. ale to az bude tak se kdyztak pochlubim ... no ale z kartonu jsem si udelal predlohu, abych vedel jak zhruba mam ten plech rezat ... no na jednu jizdu jsem ho nechal v motoru, teda upevnil, aby mi nespadl do remenu, to by byl pruser ... a musim rict, ze po otevreni kapoty byl mnohem hcladnejsi vzduch za prepazkou s filtrem nez u motoru, to auto jelo mnohem líp a byla to bomba :)

Takze az si na to udelám z plechu odstinení, plus gumové tesnení, tak to bude uplná paráda :-) Bude to krásně znít, a sát studenej vzduch.

Takze muj verdikt, z mejch pozorování je:

Kdyz Kuzel, tak odstiněnej, s dobrý přívodem studeneho vzduchu z predku, a hlavně napatlanej olejem na vzduchové filtry. Je mozno pouzit treba olej na filtry od motocrossovejch motorek :-) To aby se zabranilo nasání menších časteček prachu, když třebaj edeš za tattrovkou :)

Pokud se nechces srát s odstiněním, nech si tam box a je to to samý. Jen bdues mit auto tišší :) s Kuzelem, auto vice rve, ale výkonem či tahem se to neliší :-)

Tak GL&HF :-)
Z20LET Coupe in Schwarz... One of my dream comes true...

lukin66
Příspěvky: 550
Registrován: 24 pro 2010, 13:52
Bydliště: kousek od karviné

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od lukin66 » 29 pro 2010, 13:01

mam doma ten green konus tak jsem ho zkoušel na astru a můžu říct že to nejelo vůbec jedíne co bylo znát tak zvuk sání jak se tady píše tak jsem dal zpátky origo box s vložkou filtru od simoty racing a super hned to jede líp :D
Opel kadett gsi 2.0 16v
Opel astra g coupe 2.2 16v linea blu

Uživatelský avatar
ála
Příspěvky: 1437
Registrován: 25 kvě 2009, 18:05
Bydliště: Chrudim city
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od ála » 29 pro 2010, 13:25

Hele jedine vlozku a nebo to odstinit... Ja mam vlozku od tejto firmy http://www.simota.cz/simota/eshop/1-1-V ... el-Astra-G no, rychlejc to s tim fakt nepojede, ale prijde mi, ze to de lip do otacek :)
Jinak tam maji i cele kity sani, kdyz by se ti nechtelo delat odstineni http://www.simota.cz/simota/eshop/3-1-I ... 576-2-Opel sice cena uz je jinde, ale myslim, ze tam uz rozdil poznat urcite trochu bude :P

lukin66
Příspěvky: 550
Registrován: 24 pro 2010, 13:52
Bydliště: kousek od karviné

Re: Vzduchovy filter Green Twister

Příspěvek od lukin66 » 29 pro 2010, 15:21

přesně tak mam tu samou vložku a jede to dobře a ten celý kit sání mam na kadettu a taky parád :wink:
Opel kadett gsi 2.0 16v
Opel astra g coupe 2.2 16v linea blu

Odpovědět