plechovy zvuk pri 2900 - 3000 otackach

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Zamčeno
debian
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2008, 16:06
Kontaktovat uživatele:

plechovy zvuk pri 2900 - 3000 otackach

Příspěvek od debian » 04 zář 2008, 09:57

Dobry den mam opel astra G1.4 16V rok vyroby 2008 mam ju cca 4 mesiace.
Som s nou nadmieru spokojny ale nepaci sa mi jedna vec.
Pri cca 2900 az 3000 otackach mi z oblasti motora vychadza taky cudny plechovy zuk ako keby som vysipal skrutky na plechovu tacku a triasol s nou.
Neviete co to moze byt?
V opli mi povedali, ze je to normalny zvuk, ale akosi sa mi to nezda.
Nemam moznost ist sa previest na takej inej astre s takymto motorom aky mam ja.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 04 zář 2008, 10:11

no muze to byt treba jen nejaky kryci plech co se uvolnil nebo ureznul a zrovna pri tech otackach chyta rezonanci a o neco tam klepe ci drnci ... zkus zkouknout vsechny ty kryci plechy zda neni nejakej volnejsi ;) tyhlke zavady jsou vzdy na prd prijit na to kde je chyba
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

Uživatelský avatar
Kraken
Příspěvky: 457
Registrován: 20 srp 2008, 14:07
Bydliště: Košice

Příspěvek od Kraken » 04 zář 2008, 10:27

Mám presne takú, ale zvuk je pri týchto otáčkach je OK, až na malú rezonanciu tesne pod 3000 - to je výfuk. Myslím, že to nie je to problém, teda, ak hovoríme o rovnakom zvuku.
Mám to aj na starej Astre 1,6 16V a pr výmene koncového výfuku (nie origo) sa to prejavuje mierne pri iných otáčkach.

Ináč, ja osobne mám pocit, že z kabíny je motor viac hlučný ako zvonku.
Opel Astra Classic II 1,4 16V Twinport (Z14XEP) 5dv.

debian
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2008, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od debian » 04 zář 2008, 10:49

Kraken píše:Mám presne takú, ale zvuk je pri týchto otáčkach je OK, až na malú rezonanciu tesne pod 3000 - to je výfuk. Myslím, že to nie je to problém, teda, ak hovoríme o rovnakom zvuku.
Mám to aj na starej Astre 1,6 16V a pr výmene koncového výfuku (nie origo) sa to prejavuje mierne pri iných otáčkach.

Ináč, ja osobne mám pocit, že z kabíny je motor viac hlučný ako zvonku.
Zajtra som objednany do servisu tak dam vediet co to bolo.
A aj mne sa zda, ze von je astra tichsia ako v interiery.

AstraDTI
Příspěvky: 1944
Registrován: 25 čer 2006, 22:48

Příspěvek od AstraDTI » 04 zář 2008, 11:46

Jestli je to v takhle uzkym spektru otacek, tak to je dost prevdepodobne nejaka sfine plech na vyfukovym potrubi. Staci vzit kladivo a poklepat si na vejfuk a najdes to - ostatne to takhle resej i v autorizaku :D

debian
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2008, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od debian » 06 říj 2008, 13:45

AstraDTI píše:Jestli je to v takhle uzkym spektru otacek, tak to je dost prevdepodobne nejaka sfine plech na vyfukovym potrubi. Staci vzit kladivo a poklepat si na vejfuk a najdes to - ostatne to takhle resej i v autorizaku :D
Takze auto je v sevise prave to robia udajne je to nieco s posilovacom brzd na na ktory sa prenasa rezonovanie z motora.

Zamčeno