Servis.

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Oliver
Příspěvky: 285
Registrován: 23 led 2007, 18:42

Servis.

Příspěvek od Oliver » 13 čer 2008, 18:11

Pokud si dámy a pánové myslíte, že v autorizovaném servise vám někdo něco opraví a to dobře a za dobrou cenu, tak to jste na velikém omylu, pokud si neporadíte sami, tak vám "pomůžou jenom od peněz", tedy většinou u nás v česku normální zkušenost, pokud má někdo jiný názor, tak ho napište.

V česku je normální člověka dopálit ( oblafnout) za jediným účelem, prostě na něm vydělat i za cenu, že ho podvedu, to je podnikání v česku jako normální!!dle soudruha Klause - hradního šaška. :wink: :wink:

Reklama
 

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 13 čer 2008, 19:27

No já bych s tím až tak úplně nesouhlasil... Sice je pravda, že většina servisů Tě oškube, ale ne u všech to tak je ( naštěstí pár dobrých servisů existuje )...

Kažopádně v žádném případě nesmíš udělat to, že přijedeš do servisu a řekneš " Něco se mě na autě nezdá, nějak blbě táhne apod. a já tomu nerozumím, tak se na to prosím koukněte a vyměňte, co se musí aby to šlapalo jak má"... V tu chvíli si jim jasně nahrál do karet :wink:
Takže když přijedeš do servisu, tak první co musíš říci je že máš konkrétní problém a nebo ať to dají na diagnostiku ( a u toho hlavně buď, ať víš co to napsalo za chyby ) a Ty jim pak řekneš co konrétně mají opravit případně :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phrz » 13 čer 2008, 19:46

no ja jsem si vybiral auto podle servisu takze padl opel :) nejlepsi je mit lidi v autorizaku :) (opravy aut primo v oplu dve hodky rano vzdycky nez prijde vedení) :D
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 13 čer 2008, 20:44

Nojo to máš výhodu... Já mám sice taky známé v autorizovaných servisech, ale ani jeden není v okolí mého bydliště :lol:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Oliver
Příspěvky: 285
Registrován: 23 led 2007, 18:42

Příspěvek od Oliver » 15 čer 2008, 07:25

"Takže když přijedeš do servisu, tak první co musíš říci je že máš konkrétní problém a nebo ať to dají na diagnostiku ( a u toho hlavně buď, ať víš co to napsalo za chyby ) a Ty jim pak řekneš co konkrétně mají opravit případně."

Hmm, tak to je dobrý, ale byls už někdy v servise ve Starém Městě??
Můžeš jim říct sice, že máš takovou a takovou závadu a že to chceš dát na diagnostiku, jenže oni tě do toho servisního prostoru prostě nevpustí :!: :!:
Já si diagnostiku udělám sám, jenže zase tolik senzorů v tom autě není, abys po té diagnostice přesně určil o jakou závadu jde.

Kdybych se řídil jenom diagnostikou (u mě to bylo nezapálení na druhém válci) a dle různých rad, jak od lidí zde na fóru, tak taky v servise, tak bych vyměnil půlku auta, od EGR ventilu až po lištu (tu jsem si koupil a následně zase prodal, protože ta původní byla OK), sundával bych úplně zbytečně hlavu, protože někdo říká, že se zadírají ventily, no nakonec to byla ale úplně banální závada, špatně zasunutá koncovka kabelu do čidla podtlaku sání, špatně zasunutá proto, že ten "service odborník" mě na ni ulomil ten zajišťovací jazýček a ježděním a otřesy se ta koncovka vysunula :shock: :!:

Ještě doplním co hlásila diagnostika:
0136 Signál sondy 2 (?) příliš vysoký
0300 Zapalování - výpadky
0302 Zapalování válce 2 - výpadky
0400 Nesprávný signál ventilu EGR

"Tož tak asi to bylo s tou závadou na mém autě", na jiném autě to může být úplně zase něco jiného. :? :wink: :!:

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 15 čer 2008, 08:35

no jo no, odbroníci, to se pozná, třísk, prásk a po prdeli :lol:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Marcco
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2008, 20:18
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Marcco » 15 čer 2008, 12:39

no co se týče autorizovaných servisů tak ne všude tě oškubou, já když mi na D1 praskl klíňák tak mě odtáhli do oplu ve Velkém Meziříčí a tam mi ten klíňák normálně ukázal a pak když sem to kontroloval tak to byl ten fungl novej a měl to hotový za 20 min a stálo mě to 400 i z prací takže docela v poho, ale to můžu asi mluvit oštěstí protože znám i takové servisy kam si dáš auto spravit a oni ti ho komplet prohlídnou a vymění všechny díly které máš nové nebo v dobrém stavu za shity a pak si je prodaj a vrátí ti auto jako že je v pořádku opravené což je myslím ještě horší než když tě někde natáhnou.... :wink:

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 15 čer 2008, 12:57

Olivere, ty ses bud komunista nebo zakuklenej komanc socan :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 15 čer 2008, 13:01

Marcco píše:no co se týče autorizovaných servisů tak ne všude tě oškubou, já když mi na D1 praskl klíňák tak mě odtáhli do oplu ve Velkém Meziříčí a tam mi ten klíňák normálně ukázal a pak když sem to kontroloval tak to byl ten fungl novej a měl to hotový za 20 min a stálo mě to 400 i z prací takže docela v poho, ale to můžu asi mluvit oštěstí protože znám i takové servisy kam si dáš auto spravit a oni ti ho komplet prohlídnou a vymění všechny díly které máš nové nebo v dobrém stavu za shity a pak si je prodaj a vrátí ti auto jako že je v pořádku opravené což je myslím ještě horší než když tě někde natáhnou.... :wink:
Taky mam s nima dobrou zkusenost, zacla mi po ceste svitit kontrolka mazani (docela jsem byl vydesen, abych nezadrel atd.) ale zrovna jsem jel pobliz, tak jsem se stavil a prestoze jsem nebyl objednan, tak me vzali na dilnu, zjistili ze je to jen spatne cidlo a hned ho vymenili. Oprava tusim neco 90Kc jen za to cidlo a praci si ani neuctovali.

At si na autorizaky rika kazdy kdo chce a co chce ja osobne jsem s AutoDobrovolny spokojen a jiz nekolikrat se mi osobne potvrdilo, ze je to solidni firma, ktera o sve zakazniky stoji a umi se k nim i chvat a jejich servis a ceny jsou na dobre urovni, ze se mi nevyplati jezdit do garazoveho servisu.

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 15 čer 2008, 13:14

Olivere v jednom máš pravdu a to v tom, že v Starém Městě jsem na diagnostice nebyl :wink: Přeci nepojedu někam jinam, když mám servis přímo v městě, kdy bydlím že :lol:

Já jsem neříkal, že u všech autorizáků mají stejné podmínky, jen jsem chtěl naznačit, že když tam příjdeš už s konkrétnějším problémem ( mám podezření na to a to ), tak je to mnohem lepší než tam přijít a říci " Já nevím co s tím je, koukněte se na to" :roll: ... Neříkám, že u všech autorizáků jsou vlídní k jednání, protože v Kolíně byly kdysi dva autorizáky přímo na OPEL a jeden z nich byl fakt svojím přístupem neoblíbený a kdo ví, ten i možná zkrachoval. Teď je v Kolíně otevřen novej autorizák a to jednání je naprosto špičkové 8)
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Marcco
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2008, 20:18
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Marcco » 15 čer 2008, 15:25

Marky píše:
Marcco píše:no co se týče autorizovaných servisů tak ne všude tě oškubou, já když mi na D1 praskl klíňák tak mě odtáhli do oplu ve Velkém Meziříčí a tam mi ten klíňák normálně ukázal a pak když sem to kontroloval tak to byl ten fungl novej a měl to hotový za 20 min a stálo mě to 400 i z prací takže docela v poho, ale to můžu asi mluvit oštěstí protože znám i takové servisy kam si dáš auto spravit a oni ti ho komplet prohlídnou a vymění všechny díly které máš nové nebo v dobrém stavu za shity a pak si je prodaj a vrátí ti auto jako že je v pořádku opravené což je myslím ještě horší než když tě někde natáhnou.... :wink:
Taky mam s nima dobrou zkusenost, zacla mi po ceste svitit kontrolka mazani (docela jsem byl vydesen, abych nezadrel atd.) ale zrovna jsem jel pobliz, tak jsem se stavil a prestoze jsem nebyl objednan, tak me vzali na dilnu, zjistili ze je to jen spatne cidlo a hned ho vymenili. Oprava tusim neco 90Kc jen za to cidlo a praci si ani neuctovali.

At si na autorizaky rika kazdy kdo chce a co chce ja osobne jsem s AutoDobrovolny spokojen a jiz nekolikrat se mi osobne potvrdilo, ze je to solidni firma, ktera o sve zakazniky stoji a umi se k nim i chvat a jejich servis a ceny jsou na dobre urovni, ze se mi nevyplati jezdit do garazoveho servisu.
v tom stebou na prosto souhlasím takovy ty pocestný servisi budis ale autorizak zvlast opel mam jen dobre zkusenosti :wink:

Oliver
Příspěvky: 285
Registrován: 23 led 2007, 18:42

Příspěvek od Oliver » 16 čer 2008, 07:19

milosh píše:Olivere, ty ses bud komunista nebo zakuklenej komanc socan :roll:
Hmm, jestli ti něco můžu poradit, tak si nehrej na machra který všechno ví a všechno zná, já jsem tu řešil nějaké problémy s autem a to je více než 15 měsíců, těch rad co jsem zde přečetl bylo více než dost, jenže žádná neřešila můj problém, v mém voze, takže ty tvoje debilní kydy o komančích atd. si laskavě odpusť jasný :!: :!:

Marcco
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2008, 20:18
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Marcco » 18 čer 2008, 12:34

ale ale no tk panove snad se tad nehodlate hadat a urazet se ne??? to ze ti nekdo radi a nepomuze ti to neznamena ze tomu hned nerozumi nebo neco podobnyho kdyz napises sms mechanikovi taky ti nemusi rict tu vec kterou to bude pokud se na to nepodiva nemuze si byt stopro jistej pokud ten danej problem muze byt ve vice vecech sme tu okruh lidi co mame radi stejnou znacku vozu ma tu byt sranda a ne se tady hadat jak maly jardi bo ne??? 8)

Oliver
Příspěvky: 285
Registrován: 23 led 2007, 18:42

Příspěvek od Oliver » 18 čer 2008, 16:40

Marcco píše:ale ale no tk panove snad se tad nehodlate hadat a urazet se ne??? to ze ti nekdo radi a nepomuze ti to neznamena ze tomu hned nerozumi nebo neco podobnyho kdyz napises sms mechanikovi taky ti nemusi rict tu vec kterou to bude pokud se na to nepodiva nemuze si byt stopro jistej pokud ten danej problem muze byt ve vice vecech sme tu okruh lidi co mame radi stejnou znacku vozu ma tu byt sranda a ne se tady hadat jak maly jardi bo ne??? 8)
Máš pravdu, jsme tu pro to, abychom si radili, ne proto, abysme se uráželi, já jsem tím svým příspěvkem, ale nechtěl říct to, že všechny autorizáky jsou špatné, jenom jsem naznačil, že by mě nejraději vyměnili půl auta, no a přitom to byla taková prkotina, prostě ulomený zajišťovací jazýček na koncovce která jde do čidla podtlaku, špatný kontakt a závada jak vyšitá, nepřišel na to nikdo až nakonec já, když jsem se do toho motoru pořádně podíval, vidím, že je ta koncovka nějak povysunutá, no a už je po problému.
Řešil jsem to cca 15 měsíců, vyměňoval kde co, nakonec taková banalita.... :wink:

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Příspěvek od AstraMan » 18 čer 2008, 17:02

V dnešní technice je nutno nejdříve zkontrolovat kontakty, jelikož je dnes skoro vše řízeno elektronikou... Jenže problém je ten, že některé kontakty jsou tak schované, že by si musel rozebrat půlku auta než by ses k nim dostal :lol: A když už se dostaneš k té dané věci, tak ta je kolikrát nainstalována a přichycena materiály, které můžeš povolit pouze jen autorizáckým nářadím :lol: :lol: :lol: Prostě není to š120 no, aby sis udělal vše před panelákem 8)
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Zamčeno