Servis v Kosiciach

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
luboF
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2007, 08:09
Bydliště: Košice

Servis v Kosiciach

Příspěvek od luboF » 12 lis 2007, 18:56

poradte nejaky dobry servis na Ople v Kosiciach alebo okoli (moze byt aj Presov), mam sice nove auto, ale ma to par much (napr. klepanie pri volnobehu - pravdepodobne odvzdusnovaci ventil), ktore by som chcel niekomu spolahlivemu ukazat a nie som si isti, ci mam verit znackovemu servisu (PK Auto Presov, resp. PAN-Euro Kosice).
Vdaka
Lubo
Astra G, Z14XEP Twinport, HB

Reklama
 

PIKI
Příspěvky: 118
Registrován: 16 dub 2006, 11:42
Bydliště: PREŠOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis v Kosiciach

Příspěvek od PIKI » 25 pro 2007, 11:14

tak ja v PK Auto kupujem len suciastky a servis mi robi technik z PK Auto v svojej garazi takze asi tak.
Astra Caravan 1,6 8V,man. klima, 2001, Z16SE

luboF
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2007, 08:09
Bydliště: Košice

Re: Servis v Kosiciach

Příspěvek od luboF » 28 pro 2007, 17:36

PIKI píše:tak ja v PK Auto kupujem len suciastky a servis mi robi technik z PK Auto v svojej garazi takze asi tak.
No, kedze nemam znameho technika, tak mi zostava asi len nadej, ze to v PK Auto robia aspon trochu poctivo... :?
Astra G, Z14XEP Twinport, HB

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pico » 21 čer 2008, 22:34

To klepanie pri voľnobehu nie je závada !!!
Astra II

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Příspěvek od palix » 23 čer 2008, 11:35

Dodatočne pre všetkých z východu Slovenska:
V KE je výborný mechanik p. Ferienčík 0905204879. Kolega u neho bol - hneď vedel, čo je vo veci - diagnostikované za 10 minút, oprava do 3 dní.
V PK auto chceli meniť katalyzátor, v inom servise nevedeli ani pripojiť diagnostiku. Úplná amaterina. Poruchu odstránil, kolega nevyhodil zbytočne peniaze a ušetril si kopec nervov...
Po záruke idem tiež k nemu (dúfam, že nebude treba) ;).
Prajem veľa šťastia.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

luboF
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2007, 08:09
Bydliště: Košice

Příspěvek od luboF » 26 lis 2008, 15:08

palix píše:Dodatočne pre všetkých z východu Slovenska:
V KE je výborný mechanik p. Ferienčík 0905204879. Kolega u neho bol - hneď vedel, čo je vo veci - diagnostikované za 10 minút, oprava do 3 dní.
V PK auto chceli meniť katalyzátor, v inom servise nevedeli ani pripojiť diagnostiku. Úplná amaterina. Poruchu odstránil, kolega nevyhodil zbytočne peniaze a ušetril si kopec nervov...
Po záruke idem tiež k nemu (dúfam, že nebude treba) ;).
Prajem veľa šťastia.
Prave som tam volal kvoli garancnej prehliadke. Robi aj to. Totiz v slovenskych zakonoch nie je definovane, co je to autorizovany servis, takze pokial je v servisnej knizke peciatka z akehokolvek servisu - staci aj zivnostnik, tak zaruka plati. Zhruba pred rokom to riesili v nejakej televiznej relacii.
Astra G, Z14XEP Twinport, HB

Uživatelský avatar
Kraken
Příspěvky: 457
Registrován: 20 srp 2008, 14:07
Bydliště: Košice

Příspěvek od Kraken » 27 lis 2008, 07:07

Nazdar Košičan ! Ja chodím do PanEuro, nie sú na 100%, ale dá sa. Ak to máš v záruke, tak by som s tým vôbec neváhal. Ísť do neautorizovaného a v prípade nejakých vážnejších problémov sa potom naťahovať s Oplom.
V každom prípade sa tam choď aspoň opýtať, čo s tým.

OPEEEL 8)
Opel Astra Classic II 1,4 16V Twinport (Z14XEP) 5dv.

luboF
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2007, 08:09
Bydliště: Košice

Příspěvek od luboF » 27 lis 2008, 15:26

Kraken píše:Nazdar Košičan ! Ja chodím do PanEuro, nie sú na 100%, ale dá sa. Ak to máš v záruke, tak by som s tým vôbec neváhal. Ísť do neautorizovaného a v prípade nejakých vážnejších problémov sa potom naťahovať s Oplom.
V každom prípade sa tam choď aspoň opýtať, čo s tým.

OPEEEL 8)
No, zaruku mam do januara a prave preto chcem aby mi prehliadku urobil niekto, kto tomu fakt rozumie a pravdivo povie, co treba pripadne reklamovat. Autorizovany servis nema zaujem robit zarucne opravy, takze pekne pockaju, kym vyprsi zaruka a az potom Ti povedia, co je na prd a treba to opravovat...
Astra G, Z14XEP Twinport, HB

Uživatelský avatar
Kraken
Příspěvky: 457
Registrován: 20 srp 2008, 14:07
Bydliště: Košice

Příspěvek od Kraken » 28 lis 2008, 07:24

No, až takú zlú skúsenosť nemám. Ochota pomôcť tam určite je.
Dokonca aj po záruke, prkotiny mi vyriešili bezplatne. Inak, samozrejme, tie ceny.
Opel Astra Classic II 1,4 16V Twinport (Z14XEP) 5dv.

luboF
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2007, 08:09
Bydliště: Košice

Příspěvek od luboF » 28 lis 2008, 09:13

Kraken píše:No, až takú zlú skúsenosť nemám. Ochota pomôcť tam určite je.
Dokonca aj po záruke, prkotiny mi vyriešili bezplatne. Inak, samozrejme, tie ceny.
Ja som chodil do PK-Auto Presov, garancka bola tiez v pohode. Aj vacsia oprava (pako z Michaloviec mi nedal prednost... :-)) bola, co sa tyka ludskeho pristupu v pohode, ale klampiar si nedal ktovieako zalezat... A prave ceny ma stvu. Nechcem vidiet, kolko by som zacaloval za garancku po dvoch rokoch, ked za prvu, kde menili iba olej a filter a doplnili chladiacu zmes som zaplatil cca 6tis. Napr. za liter oleja OMW Bixxol Special G 5W-30 chceli cca 900 Skk. Na webe olejposta.sk som liter toho isteho kupil za 320 Skk...
Astra G, Z14XEP Twinport, HB

Uživatelský avatar
Kraken
Příspěvky: 457
Registrován: 20 srp 2008, 14:07
Bydliště: Košice

Příspěvek od Kraken » 28 lis 2008, 12:51

6 litrov je trochu veľa za prvú garančku. :x
Opel Astra Classic II 1,4 16V Twinport (Z14XEP) 5dv.

luboF
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2007, 08:09
Bydliště: Košice

Příspěvek od luboF » 05 pro 2008, 09:15

Tak som odniesol auto na garancku k p. Friencikovi. Je to po dvoch rokoch, takze to zahrna kompletnu diagnostiku na TECH2, vymenu vsetkych filtrov, kontrolu rozvodov atd. Povedal skratka, ze vsetko skontroluje a keby bolo treba daco opravit, zavola. Tiez som sa pytal na to povestne klepanie pri volnobehu zdanlivo z priestu schranky spolujazdca. V ziadnom pripade to vraj nie je normalne, ale nie je to funkcna vada, iba esteticka. Vraj je nieco uvolnene v akomsi ventile v kureni. Oprava je velmi jednoducha a urobi to, ked bude menit pelovy filter. Tiez som ho prosil, ci by sa nedalo nieco urobit s prednym naraznikom. V lete som bural a v autorizovanom servise mi menili naraznik a je dajako krivo. Pozrel a povedal, ze tam nedali dajaky polystyren, co tam ma byt. Najlepsi moment pre mna bol, ked som sa pytal na cenu. Povedal, ze to nebude viac ako 1500 Sk - doniesol som si vlastny olej. Inak olej mi do buducnosti odporucal 0W-30 alebo 0W-40 (ja som doniesol OMW Bixxol Special G 5W-30), predlzi to vraj zivotnost motora.
Astra G, Z14XEP Twinport, HB

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Příspěvek od palix » 05 pro 2008, 12:24

luboF píše:Tak som odniesol auto na garancku k p. Friencikovi. Je to po dvoch rokoch, takze to zahrna kompletnu diagnostiku na TECH2, vymenu vsetkych filtrov, kontrolu rozvodov atd. Povedal skratka, ze vsetko skontroluje a keby bolo treba daco opravit, zavola. Tiez som sa pytal na to povestne klepanie pri volnobehu zdanlivo z priestu schranky spolujazdca. V ziadnom pripade to vraj nie je normalne, ale nie je to funkcna vada, iba esteticka. Vraj je nieco uvolnene v akomsi ventile v kureni. Oprava je velmi jednoducha a urobi to, ked bude menit pelovy filter. Tiez som ho prosil, ci by sa nedalo nieco urobit s prednym naraznikom. V lete som bural a v autorizovanom servise mi menili naraznik a je dajako krivo. Pozrel a povedal, ze tam nedali dajaky polystyren, co tam ma byt. Najlepsi moment pre mna bol, ked som sa pytal na cenu. Povedal, ze to nebude viac ako 1500 Sk - doniesol som si vlastny olej. Inak olej mi do buducnosti odporucal 0W-30 alebo 0W-40 (ja som doniesol OMW Bixxol Special G 5W-30), predlzi to vraj zivotnost motora.
Pán Ferienčík je vraj jeden z najlepších na Oplíky v okolí ;).. Aj moja Astrička ho bude navštevovať... Hlavne, že sa vyzná...
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pico » 05 pro 2008, 16:13

Len jedno p. Ferienčik netrafil. Ten klepkavý zvuk z priestoru pred spolujazdcom určite nerobí uvolnený ventil kúrenia.
Astra II

Uživatelský avatar
LEGEND007
Příspěvky: 304
Registrován: 06 čer 2008, 17:22
Bydliště: Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LEGEND007 » 05 pro 2008, 16:27

luboF píše: (pako z Michaloviec mi nedal prednost... :-))
dovoľ aby som sa trošku ohradil.... :o Ja tiež z MI :twisted:
Astra H caravan 1,9CDTI r.v.2005, môj sivý myšiak
Astra G caravan 1.6 16V X16XEL r.v.1999 - Béjvalka
MULTI ENIM SUNT VOCATI, PAUCI VERO ELECTI.
Moja ex

Zamčeno