Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 03 říj 2008, 19:27

Jocker píše:NO ja bych to tak moc nedramatizoval, jezdim kazdy den rano a pozde odpoledne po dost frekventovane ceste, a je pravda že cim dal tim vic auto ma HID. Je pravda ze takové auto je hned poznat protoze je to jiny typ svetla ale snad u zadneho jsem si nerekl doprdele nic nevidim protze by me oslnilo. Mnohem horsi jsou vsechny fabie...
no jo jestliže jezdíš po široké cestě tak možná ok! ale já jezdím lesnatou krajinou kde jsou cesty docela úzké a samé kličky atd.... a to je docela znát než když jedeš na rovném a přehledném úseku

Reklama
 

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od genius0011 » 03 říj 2008, 21:17

Jocker píše:trysky stoji dohromady litr...500/kus
no to už je trošku jiná :wink:
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

Uživatelský avatar
Dejv666
Příspěvky: 89
Registrován: 31 říj 2006, 21:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od Dejv666 » 21 říj 2008, 20:01

taky jsem o HIDech uvažoval, ale bez čočky je to fakt prasárna. Ten rozptyl je obrovskej a pokud potkáš něco takovýho na silnici, která je zastíněná stromy tak vidíš úplný h...o jak tě oslní. Ve městě kde jsou silnice osvětlený nebo na otevřené silnici se to dá akceptovat, ale jinde je to na ranu :evil:
Astra G 1,6 16V 2001 Z16XE

phill
Příspěvky: 14
Registrován: 11 zář 2006, 20:54

Příspěvek od phill » 15 pro 2008, 21:45

Ahojte,

tento vikend jsem provedl popsanou upravu, akorat jsem narazil na par problemu. Tak se s vama podelim o zkusenosti a postrehy z montaze.

Svetlomety
Koupil jsem si na carbonia.cz svetlomety s AE od FK (FKFSOP010), jsou to stejne svetlomety jako v clanku. Nejak mi u svetel chybel manual - je tam pouze schema el. instalace a montaz zarovek.

1. Montaz je celkem pohodlna. Nejdriv je treba vyndat stary svetlomety a premontovat z nich motorek naklapeni. Chce to trochu sily a stesticka, protoze do jednoho ze svetlometu FK mi furt nechtel zapadnout. Svetlomety pasujou dobre.
2. Trosku jsem narazil u dalkovych svetel, ktere jsou H7, kdezto v originalech je jina patice.
3. Po namontovani jsem zjistil, ze je velmi spatne dostupna patice pro montaz potkavacek. Nechci videt, jak budu xenony pred STK vymenovat za zarovky bez demontaze celych svetlometu.
4. V sade je dodavanej kabel pro zapojeni krouzku AE primo na baterku, pres relatko. Ve zkratce - AE nesvitily, relatko ale fungovalo, kabel na parkovacky je udelanej na obracenou polaritu :-(. Zapojil jsem to bez nej primo na stavajici privod parkovacek a AE svitej. Pojistky nepraskly, tak to neresim.

Drobne problemy:
1. Pred montazi jsem se zapomnel podivat, jak se nastavuje polohovani (vertikalni i horizontalni). Stitek s nakym popisem je bohuzel zakryt plechem v aute. Netusil by nekdo, s cim mam kroutit? Nasel jsem akorat jeden sroub nahore. Potrebuju je trosicku zvednout.
2. Nedovedu si predstavit, jak budu vymenovat zarovky :-)

Obecne:
Xenony sviti pekne, neoslnujou. Temer vubec nesviti nad nastavenou linii. Dle meho nazoru cele svetlomety vypadaji moc hezky.


Ostrikovace
Abych udelal policajtum radost, namontoval jsem i ostriky. Nejdriv jsem je chtel namontovat jen jako maketu, ale po precteni tohoto clanku, jsem se rozhodl je i zprovoznit. Koupil jsem originaly v Oplu, jeden za 450 + DPH. Az pri montazi jsem zjistil, ze v baleni nejsou zadne zavlacky pro pridelani. Pouzil jsem tedy uplne klasickou zavlacku a ostriky drzi fest.

Pak jsme s kamaradem resili, na kterou hadicku z cerpadla ostriky napojit. Ja drzel v ruce fotku z navodu, na ktere bylo videt, ze se ma prerusit zadni hadicka. Zkouseli jsme ostrikovat stridave predni a zadni okno a pocitove kamarad prohlasil, ze je to urcite ta predni hadicka! :-D Nemusim asi dal popisovat, co se nasledne stalo :-) Takze spojit, zalepit a prestrihnout jeste tu zadni.

V obi jsem koupil T spojky o prumeru 6mm. Byla ale prilis tlusta, tak jsem musel vzit horkovzdusnou pistoli a trochu hadickam pomoct, aby se vesly. Nakonec se mi podarilo pripojit ostrikovace na rozvod ostriku pro zadni okno.

Bohuzel v navodu se uz nepise, jak moc to strika a zda vubec. V mem pripade to vypada tak, ze z trysek strika voda tak, ze jen tak tak doleti na svetlomet. Tryska na zadnim okne je asi moc daleko a neni tam dostatecny tlak, takze z ni netece nic. V praxi to vypada tak, ze kdyz chci postrikat na svetlomety, zadni sterac vrze na sucho a na svetlometech se udelaji dve takove 5cm kolecka od vody. Ano, ostrikovace ostrikuji, ale je to k ho*nu. :-(

Original nadrzku, cerpadla, atd. kupovat nehodlam, takze ty predni ostriky zase odpojim a budou tam jen na paradu.

Ostatni
Dva srouby mi chybely a jeden mi zbyl. Default :-)

Otazky
Nepodarilo se mi nasadit predni naraznik na spodni tri cepy. Je na to nejaky trik, nebo je vhodny je odvrtat a nahradit sroubama?
Jak nastavim/seridim polohu techto svetlometu?
Jak vam strikaji ostrikovace?

Fotky nemam, jen obrazky z telefonu :-(
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 15 pro 2008, 22:45

Hezky ses nám tu rozepsal.... dělal jsem to taky, ale bez ostřiku... Třeba na ně dojde... Good job phille :wink:

Mimochodem, mislím, že černé by vypadaly líp... ale to je věc vkusu. Každopádně FK jsou nejlepší Angelsy 8)
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

colo
Příspěvky: 17
Registrován: 07 kvě 2006, 12:13
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek od colo » 15 pro 2008, 23:58

Ahoj
phill píše: 2. Trosku jsem narazil u dalkovych svetel, ktere jsou H7, kdezto v originalech je jina patice.
V clanku je jasne napisane ze dialkove svetla su typu H7...
phill píše: 3. Po namontovani jsem zjistil, ze je velmi spatne dostupna patice pro montaz potkavacek. Nechci videt, jak budu xenony pred STK vymenovat za zarovky bez demontaze celych svetlometu.
Vybojky som osadzoval az po montazi svetiel, takze nerozumiem preco by vymena mala byt obtiazna. Upozornil by som vsak na to ze vymena parkovaciek (obrysoviek) je v podstate skoro nemozna bez demontaze.
phill píše: Netusil by nekdo, s cim mam kroutit? Nasel jsem akorat jeden sroub nahore. Potrebuju je trosicku zvednout.
Su tam 2 sroby jeden na stranovu regulaciu a jeden na vyskovu, ako v originaloch.
phill píše: Az pri montazi jsem zjistil, ze v baleni nejsou zadne zavlacky pro pridelani. Pouzil jsem tedy uplne klasickou zavlacku a ostriky drzi fest.
Original ostrekovac z Opla bol zabaleny v sacku aj s tou zavlackou co je odfotena v clanku
phill píše: Zkouseli jsme ostrikovat stridave predni a zadni okno a pocitove kamarad prohlasil, ze je to urcite ta predni hadicka!
Staci za tu hadicu zatahat a pozerat pri hornej hrane blatnika pri prednom skle, tam je vidiet ci sa hybe...
phill píše: V mem pripade to vypada tak, ze z trysek strika voda tak, ze jen tak tak doleti na svetlomet. Tryska na zadnim okne je asi moc daleko a neni tam dostatecny tlak, takze z ni netece nic. V praxi to vypada tak, ze kdyz chci postrikat na svetlomety, zadni sterac vrze na sucho a na svetlometech se udelaji dve takove 5cm kolecka od vody. Ano, ostrikovace ostrikuji, ale je to k ho*nu.
Mas v poriadku cerpadlo ? U mna odraz z ostrekovaca na prednych svetlach doleti skoro po predne okno. / odfotim /
Na zadne okno to iba steka ale to aj predtym, nejaky velky tlak tam nebol...
phill píše: Nepodarilo se mi nasadit predni naraznik na spodni tri cepy. Je na to nejaky trik, nebo je vhodny je odvrtat a nahradit sroubama?
Naraznik netreba demontovat, staci ciastocne iba odvesit zhora
, vid clanok...

Maly dotaz na zaver - Nezabudol si vysrobovat prec aretaciu ktora zaslepuje dieru na vyskovu regulaciu svetiel ?

phill
Příspěvky: 14
Registrován: 11 zář 2006, 20:54

Příspěvek od phill » 16 pro 2008, 16:21

colo píše:
phill píše: 2. Trosku jsem narazil u dalkovych svetel, ktere jsou H7, kdezto v originalech je jina patice.
V clanku je jasne napisane ze dialkove svetla su typu H7...
Aha, ja jsem si totiz puvodne myslel, ze mam asi jinej typ svetel, protoze dle prodejce byly vsechny patice stejny jako na originalech. Neva :-)
colo píše: Vybojky som osadzoval az po montazi svetiel, takze nerozumiem preco by vymena mala byt obtiazna.
Supr, tak to snad taky dokazu. Neco mi u praveho svetla prekazelo, asi nasavani vzduchu.
colo píše:
phill píše: Az pri montazi jsem zjistil, ze v baleni nejsou zadne zavlacky pro pridelani. Pouzil jsem tedy uplne klasickou zavlacku a ostriky drzi fest.
Original ostrekovac z Opla bol zabaleny v sacku aj s tou zavlackou co je odfotena v clanku
Koupil jsem zatavenej original v Oplu vyrobeny v UK s cislem 14 52 750 a 751, ale zadny zavlacky tam nebyly :-(
colo píše: Staci za tu hadicu zatahat a pozerat pri hornej hrane blatnika pri prednom skle, tam je vidiet ci sa hybe..
.
Mas v poriadku cerpadlo ? U mna odraz z ostrekovaca na prednych svetlach doleti skoro po predne okno. / odfotim /
Na zadne okno to iba steka ale to aj predtym, nejaky velky tlak tam nebol...
Kez bych to o tom zatahani za hadicku tak vedel predtim, to nas nenapadlo :-)

Nevim, jak poznam, zda je cerpadlo v poradku. Predni ostriky skel jedou s velkym tlakem, zadni nejak nic moc. Urcite tam nemam takovej tlak, jak pises.
colo píše:
phill píše: Nepodarilo se mi nasadit predni naraznik na spodni tri cepy. Je na to nejaky trik, nebo je vhodny je odvrtat a nahradit sroubama?
Naraznik netreba demontovat, staci ciastocne iba odvesit zhora
, vid clanok...
Naraznik jsem nedemontoval. Odklopil jsem ho a po nejake dalsi manipulaci se z cepu bohuzel vyvlekl. Zpatky mi moc dobre nasadit nesel, nemel jsem poradne pristup pod auto.
colo píše: Maly dotaz na zaver - Nezabudol si vysrobovat prec aretaciu ktora zaslepuje dieru na vyskovu regulaciu svetiel ?
Pred montazi jsem pridelaval pouze motorek na ver. polohovani. Vysrouboval jsem teda zaslepku, ktera byla na jeho miste. Pak jsem jeste vytahl takovej hacek, ktery drzel potkavaci svetla. Je jeste neco, na co jsem zapomnel?

colo
Příspěvky: 17
Registrován: 07 kvě 2006, 12:13
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek od colo » 16 pro 2008, 19:46

phill píše: Neco mi u praveho svetla prekazelo, asi nasavani vzduchu.
Este je mozne ze nemame rovnaky typ motora a sanie moze mat iny tvar, ja mam X14XE
phill píše: Vysrouboval jsem teda zaslepku, ktera byla na jeho miste. Pak jsem jeste vytahl takovej hacek, ktery drzel potkavaci svetla. Je jeste neco, na co jsem zapomnel?
To bolo vsetko, urobil si to OK

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od Sršeň » 15 bře 2009, 18:15

Xenony su perfektna vec, ale dodatočne ich montovať určite nikdy nebudem. Nechcem mať zbytočny problem s polišmi, nakoľko su v poslednej dobe na xenony zaťaženy. Kámoš dopadol tak, že mu jednoducho zobrali techničák a musel ísť na STK. A to nehovorím a rakúskych a nemeckých chlpatých. Mať strach pred každou hliadkou, či ma zastavia a zacvakam dáku krutú pokutu, tak to teda nie. Mám kvalitnejšie H7, ktoré svietia si myslím že super a tie prachy za xenony, za ktore by som zacvakal, určite lepšie zužitkujem. Aj tak si to každy väčšinou montuje iba kvôli inej farbe svetla. To je môj názor.
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Majla
Příspěvky: 1829
Registrován: 05 říj 2007, 16:46
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od Majla » 29 bře 2010, 10:51


Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od mexxo » 29 bře 2010, 11:26


Majla
Příspěvky: 1829
Registrován: 05 říj 2007, 16:46
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od Majla » 29 bře 2010, 11:34

:oops: :oops: , ale aspon to budete mít častěji na očích :mrgreen:

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od Trdlo » 29 bře 2010, 11:53

Tady někdo objevil ameriku..... Už snad rok zpět, co to sem dával Manli, ne přímo tohle, ale podobné.

Co z celého článku vychází? No že světla musí mít evropskou homologaci, musí být automatický náklon světel a musí být tlakové ostřiky světel. Což je známo už od chvíle, co xenony vylezly....
END

Uživatelský avatar
adam09
Příspěvky: 4473
Registrován: 12 pro 2007, 23:59
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od adam09 » 29 bře 2010, 11:58

Všechno je to hezký,ale myslím že technická není taková překážka.
[color=red][size=100][b][u]>>>DIAGNOSTIKA Kladno,Praha kdyby tak SZ<<<[/u][/b][/size][/color]

PRODEJ moje coupe Z22SE

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=22659&p=384981#p384981

faajny
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2006, 23:48
Bydliště: 3nec a široké okolí :-)

Re: Přestavba potkávacích světel na HID "Xenony"

Příspěvek od faajny » 29 bře 2010, 14:14

adam09 píše:Všechno je to hezký,ale myslím že technická není taková překážka.
Presne tak jak jsou znamosti na urcitych mistech tak to projde vzdy a jeste ti ty svetla radi nastavi :)
Ja je sundal z duvodu toho ze mi od trafa uz po druhe ohorel konektor co jde kablik do vybojky asi spatna patice na trafu :?
Opel ASTRA G 1.7DTi - Y17DT 3-dver. srpen 2001 - PRODANO
NEW - VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE

Odpovědět